Kurumsal

6 Nisan 2022

SaaS Güvenlik Ürünlerine Bankaların İlgisi Artıyor

Türkiye’nin en genç yatırım bankalarından Golden Global Yatırım Bankası, bankacılık işlemlerinde Architecht tarafından geliştirilen güçlü kimlik doğrulama ve mobil uygulama güvenlik ürünü PowerFactor’u SaaS modeliyle kullanmaya başladı.

Paylaşmaya ne dersin?

twitterlinkedinfacebookwhastapp
SaaS Güvenlik Ürünlerine Bankaların İlgisi Artıyor

Dijitalleşme, geleneksel bankacılık işlemlerinde olduğu gibi siber saldırıları ve dolandırıcılık yöntemlerini de değiştiriyor. Bu değişim özellikle bankaların siber güvenlik önlemleri açısından güncel kalmalarını daha önemli hale getiriyor. İlgili sektörlerin bu konuda tercih edeceği ürün ve çözümler artık daha kritik bir önem taşıyor.

Türkiye’nin en genç yatırım bankalarından olan Golden Global Yatırım Bankası mobil uygulama güvenliği ve güçlü kimlik doğrulama çözümü olarak, Architecht’in bilgi ve tecrübesiyle geliştirilen ve sektörde birçok banka tarafından kullanılan PowerFactor ürününü software as a service (SaaS) modeliyle kullanmaya başladı.

Alınan hizmet kapsamında Golden Global Yatırım Bankası, PowerFactor’ün güncel versiyonlarına hızlı bir şekilde erişim sağlayabilecek. Böylece siber saldırılara karşı sürekli hazırlıklı olarak güvenlik noktasında risklerini minimize ederek ana faaliyetlerine ve büyümesine odaklanabilecek.

Konuyla ilgili Architecht’ten yapılan açıklama şöyle; Türkiye’de birçok banka tarafından kullanılan güvenlik ürünümüz PowerFactor’un SaaS dönüşümünü tamamladığımızı yakın zamanda sektörümüze duyurmuştuk. Bu dönüşüm projesiyle sektördeki temsilcilerin, akademisyenlerin ve siber güvenlik uzmanlarının takdirini kazanarak birçok ödüle layık görüldük. PowerFactor yeni modeliyle farklı ölçeklerdeki ve alanlardaki finans sektörü oyuncularının da ihtiyaçlarını hızlı ve kolayca sağlamaktadır. Türkiye’nin en genç yatırım bankalarından Golden Global Yatırım Bankası, imzaladığımız bu anlaşmayla sunucu ve bakım maliyetlerine girmeden, her zaman güncel olarak müşterilerinin güvenlik ihtiyaçlarını daha efektif bir şekilde karşılayabilecek. Bu iş birliğimizin diğer banka ve fintechler için örnek teşkil edeceğine inanıyoruz.

Kaynak: https://fintechtime.com/tr/2022/04/saas-guvenlik-urunlerine-bankalarin-ilgisi-artiyor/