Destek

Çok Faktörlü Kullanıcı Doğrulama (ÇKFD) nedir? Neden PowerFactor ÇFKD kullanmalıyım?

Mobil ve web uygulama geliştiriciler, dijital kanallarındaki kullanıcı kimliklerini çevrimiçi doğrulayabilmek için güvenli yollara ihtiyaç duyarlar; bu güvenlik önlemi uygulama yayıncılarını dijital süreçler anlamında olumlu şekilde ayrıştırır. Uygulamalarınız için en güvenli kimlik doğrulama metoduna PowerFactor ÇFKD çözümüyle ulaşabilirsiniz. Ürünümüz, kullanıcı deneyimini yüksek tutarak güvenlik seviyesini maksimize etmenizi sağlıyor. Kullanıcılarınız yalnızca tanımlı cihazları ve oluşturdukları 6 haneli nümerik şifre ile uygulamanıza güvenli bir şekilde ve kolaylıkla giriş yapabilirler. Özellik setimiz için tıklayın.

Kullanıcılarımın kimlik tespitini yapmak için yalnızca şifre kullanabilir miyim?

Tek-şifreli kullanıcı doğrulama halihazırda mobil ve web uygulamalara yetkisiz girişlere karşı koymak amacıyla kullanılan en yaygın yöntemdir. PowerFactor tek-şifreli kimlik doğrulama yoluyla giriş için, kullanıcılarınızın sadece yüksek güvenlikli şifresini hatırlaması yeterli olacaktır.

PowerFactor Yazılım Geliştirme Kiti (SDK) hangi platformlarda kullanılabilir? Uygulamama ne gibi özellikler katıyor?

PowerFactor SDK’si IOS ve Android platformlarında geliştirilen uygulamalarda kullanılabilir. Mobil uygulama geliştiriciler, PowerFactor SDK’si ile kullanıcılarından aktivasyon ve doğrulama almak için Soft OTP yöntemini kullanabilirler. İşleme başlama, işlemi bitirme, silme, yapma ve işlemi kontrol etme durumları PowerFactor SDK ile yönetilebilir. Ayrıca; cihaz aktivasyonu, giriş / çıkış süreçleri, kullanıcı listesi alma, kullanıcı şifresi değiştirme ve kullanıcı silme özellikleri de yönetim için sunulan özelliklerdendir.

PowerFactor kullanıcı doğrulama masraflarımı düşürme konusunda yardımcı olur mu?

En yaygın kullanılan kimlik doğrulama yöntemi olan SMS OTP, PowerFactor ile kıyaslandığında daha az güvenli olduğu gibi aynı zamanda daha da masraflıdır. PowerFactor kullanıcıların her girişte SMS ile giriş yapmasını gerektirmez ve bu sayede her işlemde meydana gelen SMS maliyetlerinden kurtulmuş olursunuz.

PowerFactor ile Güvenli İşlem doğrulama yapabilir miyim?

Uygulamanızda kritik işlemler yapan ve bunları uygulama içinde onaylayan kullanıcıların doğru kişi olduğundan emin olunması gerekiyor. PowerFactor işlemlerinizin her biri için, karşılaşılabilecek bütün saldırılara karşı güvenilir bir çözüm ortaya koyar ve kullanıcılarınızın işlem onaylama sürecini güvende tutar. Bütün işlemleriniz; bildirim, akıllı saatler ve ikinci uygulamalarla doğrulanabilir.

PowerFactor ile çoklu kanal yönetimi yapabilir miyim?

PowerFactor, kullanıcılarınızın uygulamayla etkileşime girdiği tüm etkileşim noktalarını anlamak ve düzenlemek için çok kanallı bir yönetim çözümü sağlamaktadır. Bu sayede onları aradıkları uygulamayla karşılayabilirsiniz.

PowerFactor ile fraud işlemleri izlenebilir mi?

Fraud tespiti, dijital uygulama sağlayıcılarına, uygulamalarının güvenlik süreçlerini iyileştirmesine yardımcı olur. Bu özellik PowerFactor ürününün bir parçasıdır ve uygulamanızın etkin şekilde korunmasını sağlar.

BDDK mevzuatı gereklilikleri PowerFactor ile sağlanabilir mi?

PowerFactor ÇFKD, BDDK ile uyumludur ve bilişim sistemleri yönetmeliği gereksinimlerinin tamamını sağlar.

PowerFactor’ün bir yönetim paneli var mı?

PowerFactor Yönetim Paneli kullanıcı kimlik doğrulama işlemlerini yönetmek ve kontrol etmek için bir arayüz sunar. Dijital uygulama sağlayıcıları PowerFactor’ün süper yönetici paneli sayesinde uygulamanın günlük kayıtlarının çıkarılması, izlenmesi ve raporlanması fonksiyonlarını yönetebilir.

PowerFactor Yazılım Geliştirme Kiti (SDK) uygulama güvenliğinde bana yardımcı olabilir mi?

PowerFactor SDK’si dijital uygulama sağlayıcıları için, kötü niyetli kişilerin işletme açısından kritik sistemlere erişim riskini tamamen ortadan kaldıracak şekilde uygulamanın güvenliğini sağlar. ÇFKD (Çok Faktörlü Kimlik Doğrulama) çözümü, erişim isteyen kullanıcının gerçek kullanıcı olduğundan emin olmak için, kimlik doğrulama işlemine ikinci bir katmanla destek verir. PowerFactor, doğru kullanıcının, doğru kaynaklara, doğru zamanda erişimini sağlayarak, en hassas bilgilerin korunmasını temin ettiği gibi, aynı zamanda organizasyonel verimliliğinizi ve çevikliğinizi arttırır.

PowerFactor Çok Faktörlü Kimlik Doğrulama (ÇFKD) çözümü bulut tabanlı (SaaS) veya on-premise olarak kullanılabilir mi?

PowerFactor hem on-premise ve hem de bulut tabanlı olarak iki şekilde de kullanılabilir. PowerFactor SaaS çözümüyle kimlik yönetim kabiliyetlerinizi genişletebilir, müşterinin uygulamanıza giriş süresini azaltabilirsiniz. PowerFactor SaaS çözümü uygulama sağlayıcılara kolaylıkla bulut üzerinden bağlanabilmesine ve kimlik doğrulama yönetimi sistemini kullanabilmesine olanak tanır. Bulut tabanlı Çok Faktörlü Kimlik Doğrulama (ÇFKD) yönetimiyle ilişkili olarak IDaaS (Identity as a Service) çözümü “önce bulut” stratejisini benimseyen uygulama sağlayıcıları için oldukça önemlidir.

Dijital uygulama sağlayıcıları uygulama kayıtlarına ve performans metriklerine PowerFactor ile ulaşabilir mi?

PowerFactor kullanan dijital uygulama sağlayıcıları, uygulamanın kimlik doğrulama kayıtlarına yönetim paneli üzerinden ulaşabilir ve ayrıntılı raporlar üretebilir. Kayıtların yönetilmesi özelliği ile herhangi bir uygulama hatasının kaynağı da tespit edilebilir. PowerFactor, dijital uygulama sağlayıcılarına karşı tamamen şeffaftır. Yönetici panelinden hangi kullanıcının, ne zaman, nereden ve nasıl erişim sağladığına dair kayıtların tamamını görüntüleyebilirsiniz.

Kullanıcılarınızı risk altında bırakmayın.
Siz de PowerFactor’ü deneyin.
PowerFactor’ü ücretsiz olarak 14 gün boyunca uygulamalarınızda deneyebilirsiniz.
Ücretsiz Dene
Çok Faktörlü Kimlik Doğrulama

Mutlu Müşteriler

PowerFactor ile kimlik doğrulama süreçlerinizi düzenleyerek en üst düzeyde koruma sağlayın.

PowerFactor'u kullanmaya başladığımız ilk günden itibaren müşterilerimizin hesaplarının dolandırıcılık ve olası saldırılara karşı korunduğundan emin olduk. PowerFactor, müşteri deneyimimizi başka bir düzeye çıkardı.

Canlı Demo Planla